Топ Портал Харьков
ГлавнаяСтатьиЖивотныеАлергія в собак: причини, симптоми, лікування

Алергія в собак: причини, симптоми, лікування

24 сентября 2021

Алергія ‒ це досить неприємна недуга, яка може стати причиною серйозних наслідків для здоров’я собаки. Саме тому до профілактики та лікування алергії потрібно ставитися відповідально, а саме: максимально зменшити ризик контакту домашнього улюбленця з алергеном.

Основні причини алергії в собак

Причини алергії полягають у зовсім різних факторах. Реакція може бути викликана:

  • харчовим продуктом, який є в складі корму;
  • укусами від різноманітних паразитів ‒ бліх, кліщів тощо;
  • реакцією на пилок або інший алерген, з яким собака контактує на свіжому повітрі.

Найчастіше алергія в собак відбувається саме внаслідок вживання неправильного продукту харчування. Більш небезпечним це захворювання робить той факт, що алергічна реакція може з’явитися досить різко. Собака могла роками їсти один і той самий корм, допоки він не став для неї небезпечним. Якщо говорити про найрозповсюдженіші алергени серед харчових продуктів, то це білок у червоному м’ясі. Саме тому улюбленців краще годувати обробленими заводськими кормами, наприклад, Purina, ніж натуральним харчуванням.

Укус комахи також може призвести до небажаного результату. У такому випадку алергеном стає не сам укус, а слина, яка потрапляє до організму через ранку. У такому випадку алергія в собак набуде сезонної ознаки. Найчастіше реакція буде спостерігатися восени та весною, коли блохи активно розмножуються.

Якщо говорити про речовини в зовнішньому середовищі, то тут причинами стають різноманітний пилок, пліснява, рослини тощо. Такий різновид алергії ускладняється тим, що вражаються дихальні шляхи улюбленця. У такому випадку потрібно терміново їхати до ветеринара.

Методи лікування алергії

Незалежно від подразника, лікування алергії відбувається таким чином:

  • Для початку потрібно виключити харчовий продукт чи інший алерген, який викликає реакцію організму.
  • Якщо це їжа, треба повністю замінити корм, процес пошуку нового раціону може бути довгим, але це потрібно зробити якомога швидше.
  • Використовуйте ефективні засоби в боротьбі з паразитами, а саме різноманітні краплі, нашийники та спреї.
  • Намагайтесь не гуляти в тих місцях, де присутній подразник із зовнішнього середовища (хоч це може бути важко).

Якщо описувати симптоми, то найчастіше це: ускладнене дихання, набряки, розчісування, дерматит та інші ушкодження шкіри.

Алергія, звісно, може здаватися несерйозним недугом, однак вона здатна значно ускладнити стан здоров’я вашого улюбленця. Щоб не допустити такої ситуації, потрібно швидко реагувати на наявність реакції. Визначити та виключити алерген, а також відвідати ветеринара для додаткового огляду.


Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!