Топ Портал Харьков
ГлавнаяСтатьиМедицинаУЗД при вагітності

УЗД при вагітності

23 ноября 2021

Що таке УЗД, для чого необхідно проходити УЗД? Які бувають види УЗД - про все це читайте далі у нашій статті.

УЗД при вагітності

Що таке УЗД?

Ультразвук (також називається сонограмою) – це пренатальний тест, який пропонують більшості вагітних жінок. Він використовує звукові хвилі, щоб показати зображення вашої дитини в утробі (матці). Ультразвук дає можливість вашому лікарю перевірити здоров'я та розвиток вашої дитини.
Проведення УЗД може бути особливою частиною вагітності – це перший раз, коли ви можете «побачити» свою дитину! Залежно від того, коли це буде зроблено, і від стану вашої дитини ви зможете побачити її руки, ноги та інші частини тіла. Ви можете дізнатися, хлопчик у вас чи дівчинка, тому обов'язково попередьте лікаря, якщо не хочете знати стать своєї дитини!
Більшість жінок проходять УЗД у другому триместрі на терміні від 18 до 20 тижнів вагітності. Деяким також роблять УЗД у першому триместрі (також називається раннім УЗД) до 14 тижнів вагітності. Кількість та час проведення УЗД можуть бути різними для жінок з певними захворюваннями, такими як астма та ожиріння.
Поговоріть зі своїм лікарем про те, коли вам проходите обстеження. У Львові можна пройти УЗД у медичному центрі DeltaMed, докладніше можна дізнатися на сайті центру Delta-med.com.ua

З яких причин потрібно пройти УЗД?

Ваш акушер-гінеколог вдається до допомоги УЗД для досягнення таких цілей:

  • Щоб підтвердити (переконатися) що ви вагітні.
  • Щоб перевірити вік та зріст вашої дитини. Це допоможе вашому лікарю визначити дату пологів.
  • Щоб перевірити серцебиття, м'язовий тонус, рухи та загальний розвиток вашої дитини.
  • Щоб перевірити, чи вагітні ви двійнятами, трійнятами або більше (також називається трійнею).
  • Щоб перевірити, чи перебуває ваша дитина в положенні головою вперед перед пологами.
  • Щоб дослідити яєчники та матку.

Ваш акушер-гінеколог також використовує ультразвук для скринінгу та інших аналізів. Скринінг виявляє ймовірність захворювання у дитини; це не означає напевно, чи є у вашої дитини захворювання. Ваш лікар може використовувати ультразвук:

  • Для виявлення вроджених дефектів, таких як ущелина хребта чи вади серця. Після УЗД ваш лікар може захотіти провести додаткові тести, які називають діагностичними тестами, щоб точно визначити, чи є у вашої дитини вроджений дефект. Вроджені дефекти – це стан здоров'я дитини при народженні. Вроджені дефекти змінюють форму чи функцію однієї чи кількох частин тіла. Вони можуть викликати проблеми із загальним здоров'ям, розвитком чи роботою організму.
  • Щоб допомогти з іншими пренатальними тестами, такими як відбір проб ворсин хоріона (CVS) або амніоцентез (амніо). CVS – це коли для тестування беруться клітини плаценти. Плацента – це тканина, яка забезпечує вашу дитину поживними речовинами. Амніо - це тест, при якому беруться навколоплідні води та клітини з мішечка, що оточує дитину.
  • Для виявлення ускладнень вагітності, включаючи позаматкову вагітність, молярну вагітність та викидень.

Трансабдомінальне УЗД

Які бувають види УЗД

Трансабдомінальне УЗД. Найпоширеніший вид дослідження. Ви лежите на спині на оглядовому столі і лікар покриває ваш живіт тонким шаром гелю. Гель допомагає звуковим хвилям легше переміщатися, тому ви отримуєте найкраще зображення. Потім він переміщає датчик по вашому животі. Вам може знадобитися випити кілька склянок води приблизно за 2 години до обстеження, щоб сечовий міхур під час обстеження був наповнений. Повний сечовий міхур допомагає звуковим хвилям легше переміщатися для отримання кращого зображення. Ультразвук безболісний, але повний сечовий міхур може викликати дискомфорт. Тривалість дослідження становить близько 20 хвилин.
Трансвагінальне УЗД. Цей вид дослідження проводиться через піхву (родові шляхи). Ви лежите у гінекологічному кріслі. Лікар вводить тонкий датчик у формі палички у піхву. Ви можете відчути тиск датчика, але це не повинно викликати болю. Сечовий міхур має бути порожнім або частково заповненим. За часом займає близько 20 хвилин.
Доплерографія. Цей вид ультразвуку використовується для перевірки кровотоку у дитини, якщо вона не росте нормально. Лікар використовує датчик для прослуховування серцебиття дитини та вимірювання кровотоку в пуповині та деяких кровоносних судинах дитини. Ви також можете пройти ультразвукову доплерографія, якщо у вас резус-конфлікт. Доплерографія зазвичай використовується в останньому триместрі, але може бути проведена і раніше.
3-D УЗД. Тривимірне ультразвукове дослідження дозволяє робити тисячі знімків одночасно. Воно робить тривимірне зображення майже таким самим чітким, як фотографія. Деякі медичні працівники використовують цей вид ультразвуку, щоб переконатися, що органи дитини ростуть та розвиваються нормально. Воно також може перевірити наявність аномалій на обличчі дитини. Також тривимірне ультразвукове дослідження може показати наявність проблем із маткою.
4-D УЗД. Це схоже на тривимірне ультразвукове дослідження, але воно також показує рухи дитини на відео.


Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!