Топ Портал Харьков
ГлавнаяСтатьиМедицинаЯк лікувати кашель у дитини?

Як лікувати кашель у дитини?

27 июля 2022

Кашель у дитини може бути спричинений різними захворюваннями: від звичайної застуди й вірусних інфекцій до алергії та астми. Що б не стало причиною нападів, кашель у дитини, особливо виснажливий сухий, спричиняє дискомфорт, не дає малюкові повноцінно спати й набиратися сил під час хвороби та вимотує за день. Під час лікування основного захворювання часто призначають препарати у вигляді таблеток, сиропів або розчинів, які допомагають полегшити та побороти напади кашлю.

Як лікувати кашель, якщо дитина застудилася?

Застуда або ГРВІ/ГРЗ у легкій формі – це найчастіша причина дитячого кашлю. За допомогою такої захисної рефлекторної реакції організму, як кашель, здійснюється очищення дихальних шляхів. Тим самим струм повітря поступово відновлюється і йому не заважає подразник. Головне завдання препаратів від кашлю для дітей полягає в допомозі організму виводити мокроту, щоб бронхи та дихальні шляхи швидше й ефективніше очищалися. У комплексі з такими засобами допомагає рясне тепле пиття, масаж грудної клітини, дихальна гімнастика тощо.

Препарат від кашлю слід підбирати зважаючи на його види:

  • Сухий непродуктивний кашель, при якому виділяється незначна кількість мокротиння або воно не виділяється зовсім, необхідно лікувати засобами, чия дія спрямована на зняття набряку, запалення і зниження інтенсивності нападів;
  • Вологий продуктивний кашель лікують муколітичними та відхаркувальними засобами, які допомагають поліпшити виведення мокротиння.

Є ряд препаратів комплексної дії, які ефективні як при сухому, так і при мокрому кашлі в дітей. Під час простудних захворювань сухий кашель через деякий час змінюється мокрим, коли проходить гостра фаза хвороби. Комплексні засоби можна приймати протягом усього протікання захворювання, яке в нормі триває від 7 до 10 днів. Однак краще вибирати ті препарати, які спрямовані на лікування конкретного типу кашлю. Так ефект буде краще, а одужання настане швидше і без побічних ефектів.

Батьки повинні пам'ятати, що кашель – це тільки один із симптомів, а не самостійне захворювання. Терапія має бути перш за все спрямована на боротьбу з тим, що стало причиною появи кашлю. Основне захворювання може визначити тільки педіатр. Тому, перш ніж йти в аптеку за засобом від кашлю, дитину слід показати лікарю, навіть якщо відсутні інші симптоми (нездужання, температура, нежить та ін.).


Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!